Gezilecek Yerler

Türkiye’nin Başkentinde 2 Gün

Türkiye’nin Başkentinde 2 Gün

Türkiye’nin başkenti her şeyin merkezi olmaktan çok daha fazlası. Şehre bakan tarihi bir kalenin duvarlarından, popüler alışveriş caddelerine kadar Ankara’da iki günde görecek ve yapacak çok fazla şey var. Bu yazımızda 2 günlük Ankara gezisini anlattık.

Eğer bulunduğunuz bölgede tren istasyonu varsa maddi açıdan daha ucuz olacağı için tren kullanın. Toplu bir şekilde gidiyorsanız tren yolculukları tam da size göre fakat tek sıkıntı süre olacaktır.

BİRİNCİ GÜN

ANITKABİR’İ ZİYARET EDİN.

Anıtkabir sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün türbesi değil, aynı zamanda bir mimari şaheserdir. Beton, traverten ve mermerden oluşan yapı, heybetli olduğu kadar güzel de.

ASPAVA’DA YEMEK YİYİN.

Az parayla çok şey yemek istiyorsanız Aspava’ya gidin. Hem ikramların çokluğu hem de uygun fiyatlı olması sizi mutlu edecektir.

CUMHURBAŞKANLIĞI MİLLET KÜTÜPHANESİNE GİDİN.

İçerisinde 100 farklı ülkeden 134 farklı dilde kitap bulunan bu kütüphane okurseverlerin çok hoşuna gidecektir. Haftanın 7 günü boyunca 7/24 açık olması konaklama ihtiyacınızı da giderecektir. Ayrıca içerisinde her katta sınırsız muffin ve içecek servisi bulunmaktadır.

İKİNCİ GÜN

ULUCANLAR CEZAEVİNİ ZİYARET EDİN.

Bir çok tanıdık ismin bulunduğu bu cezaevi tüylerinizi ürpertecek ve sizi kendine adeta hayran bırakacak. İlk girdiğinizde karşınızda bu isimlerin kaldıkları koğuşları görüyorsunuz. Başta çok boş gibi görünse de ilerledikçe hücreleri ve hücrelerin içinden gelen sesler sizi bir miktar ürpertiyor. Özellikle çıkış kısmındaki dar ağacı sizi bazı şeyleri düşünmeye zorlayacaktır.

Ankara Kalesi’ni ve Hamamönü’nü ziyaret edin.

Ankara’daki gününüze tarihi köklerine dönerek ve şehrin en eski yerlerinden biri olan ünlü Ankara kalesini gezerek ve Roma, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarına tarihleyerek başlayın. Şaşırtıcı manzaraya bindikten sonra Hamamönü veya Eski Mahalleye inin ve Osmanlı tarzı ahşap evlerin tadını çıkarın ve el yapımı hediyelik eşyalar satın almak için birçok sanat ve zanaat dükkanından birine uğrayın.

Bursa Hacıbey Kebabçısı’nda akşam yemeği yiyin.

İkinci günün sonunda, mükemmel kebap yeme zamanı! Bursa Hacı Bey Kebabçısı  1961’den beri hizmet vermektedir ve şehrin en iyi döner kebabının yanı sıra diğer kebap çeşitlerinin de tüm lezzetli ihtişamıyla hizmet vermektedir.

Etiketler

İsmail Koç

Yönetici, Mühendis Adayı, Girişimci

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı