Faydalı Bilgiler

Sırt Çantasıyla En Uygun Şekilde Seyahat Etmek

Sırt Çantasıyla En Uygun Şekilde Seyahat Etmek

Ucuza Seyahat Etmek Sırt Çantasıyla seyahat yapmak gerçekten özgürlük hissi vermektedir. Bunları bir çok gezgin belirtmektedir. Ucuza seyahat etmek her insanın dikkatini çekecektir. Valize veya otelde bulunan eşyalarımıza bağlı kalmadan gezebilmek gerçekten eğlenceli olacaktır. Avantajlarının içerisinde bağlılıktan ziyade ucuza seyahat etmeninde kapılarını açıyor sırt çantası. Şimdi sizler için püf noktalarını belirttiğimiz yazımıza bir göz atalım.
  • Hafif Çanta Seçimi Önemli

Sırt çantasından en önemli faktör içerisine koyduğunuz malzemelerden ziyade  çantanın kendisinin hafif olmasıdır. Bu faktörü hallettiğinizde yürürken ve taşırken çok rahat olduğunu fark edeceksiniz. sırt çantası seyahat
  • Değerli Eşyalarınızı Yanınıza Almayın

Yanınıza değerli olan eşyalarınızı almazsanız yerleşim konusunda daha rahat hareket edebilirsiniz. Gezi esnasında değerli eşyalarınızın kaybolma durumu da göz önüne alınırsa daha rahat ve salaş bir gezi hayal edenler bu kurala uysa iyi olur. Kim en sevdiği giysilerini veya manevi değeri olan bir eşyasını kaybetmek ister ki?
  • Yakın Birine Haber Verin

Gittiğiniz yerle alakalı yol durumu, gezi süresi veya olabilecek sorunlarla alakalı yakın birisine kesinlikle haber vermelisiniz. Yolda telefonun çekmediğini bilmek ve  bunu yakınınıza söylemek ailenizin veya yakın arkadaşlarınızın endişelenmesinin önüne geçecektir. Size ulaşabilecekleri bir yöntem olduğu taktirde konum paylaşımı gibi sizinde aklınız geride kalmayacak daha rahat bir gezi yapacaksınız.
  • Ucuza Seyahat Etmek İçin Biçilmiş Kaftan: Hostel

Ucuza seyahat etmenin en maliyet azaltma yolu konaklamadır. Eğer Otel yerine Hostel konaklaması yaparsanız maliyetler bayağı düşecek ve bu sizin cebinizi olumlu etkileyecektir. Eğer hostelinizi mutfaklı veya kahvaltı dahil seçerseniz sırt çantanızdaki taşınması gereken malzeme eksikliği gezinizi olumlu şekilde etkileyecektir.
  • Tren Biletinizi Aylık Haftalık Alın

Tren biletlerini toplu almak size zaman tasarrufu sağladığı gibi cebinizi de olumlu etkilecek bir harekettir. Aynı bölgedeki ülkeleri ziyaret edecekseniz bilet araştırması veya prosedürleri gibi şeyler yerine tren garında güzel pozlar yakalamak her zaman daha eğlenceli olacaktır.
  • Hırsızlara Dikkat

O kadar hazırlıktan sonra gezinizin tam ortasında bir hırsızlık yada gasp edilmek istemezsiniz. Bunun için para veya kullandığınız cüzdanınızı he zaman kontrol edin bunu yaparken de dikkat çekecek kadar fazla yapmamalısınız. Ve en önemlisi cüzdanınızı rahat yürümek için asla ve asla çantanıza koymayın.
  • Yemeğiniz Yanınızda Olsun

Yanınızda her zaman enerji verici bir şeyler olsun bu çikolata veya benzeri enerji içecekler olabilir. Bunlarla hem enerjiniz tam depolanır hem de öğünler arasındaki açıklarınızı kolaylıkla bastırabilirsiniz. Yola çıkmadan veya konaklama yerinizde hazırlayacağınız  aperatif yiyecekler ucuza seyahat etmenizi sağlayacak. Dışarıda yemek yerken harcayacağınız para bütçenize destek sağlayacaktır.
  • Taksi mi? Yürümek mi?

Taksi her zaman hızından kaynaklı size cazip gelebilir fakat unutmayın ki sizin aceleniz yok eğer otele veya yetişmeniz gereken bir yeriniz yoksa taksiye binmek yerine yürümeyi tercih edebilirsiniz. Ucuza seyahat etmenin en altın kuralı olup anlık giderlerinizi kontrol etmenizde önemli bir faktördür. Ayrıca gezi yapıyorsunuz kim ister ki hızlı hızlı gitmeyi. Gezginler için yürümek fotoğraflamak her zaman daha dikkat çekici olmuştur. Şunu da unutmamak lazım bilmediğiniz bir şehirde ne olursa olsun sırtınızda koskoca bir çanta ile her zaman TURİST konumundasınız ve bu taksicilerin en sevdiği müşteri tipidir. Elimizden geldiğince sizlere Ucuza Seyahat Etmek için neler yapabileceğinizi anlattık eksiklerimiz veya sizin de eklemek istediğiniz hususlar varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayalım ki Bilgi Paylaştıkça Daha Değerlidir.
Etiketler

İsmail Koç

Yönetici, Mühendis Adayı, Girişimci

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı