Kamp Hayatı

Kamp Malzemeleri

DOĞAYLA İÇ İÇE

Doğayla iç içe olmak isteyenlere en güzel yol kesinlikle kamp yapmak… Ancak birçok kişinin aklını kurcalayan bazı sorular var örneğin; nasıl kamp yapılır? Hangi malzemeler kullanılır? Kamp yapmanın zorlukları nelerdir? gibi sorular çoğu insanın kafasını kurcalıyor. Gelin birlikte kampta kullanılacak malzemeleri listeleyelim…

Kamp Yaparken Yanımıza Almamız Gereken Ekipmanlar

Kamp yapacakların yanına alması gereken malzemelerin listesi elbette kişiye ve mevsim şartlarına göre değişecektir. Peki, kamp yapmaya gideceklerin yanına alması olmazsa olmaz malzemeler nelerdir?

ÇADIR EKİPMANLARI

ÇADIR: Elbette bir kampın olmazsa olmaz malzemesidir. Ancak çadır alırken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Kesinlikle eski tip çadırlardan almamanızı tavsiye ederiz. Eski çadırlar kurulum bakımından sizi çok zorlayacaktır. Yeni tip çadırların ise kurulum işlemi çok kolaydır üstelik kendi iskeleti sayesinde tek başına ayakta durabilmektedir. Dağcılıkla uğraşan kişilerin en çok tercih ettiği çadır türü Marmot’un çift kişilik modeli olan Vapor 2P çok yönlü ve konforlu bir çadır.

ÇADIR ALTLIĞI: Mevsime göre çadırların altında oluşabilecek neme karşı kullanılan bir çadır takımıdır.

ÇADIR KAZIĞI: Hava rüzgârlı ise çadırı sabitlemek ve gerdirmek için kullanılır.

KAMP LAMBASI: Hava karardıktan sonra kampta kesinlikle ihtiyacınız olan bir donanım.

ÇADIR TAMİR KİTİ: Olası bir çadırın yırtılması, delinmesi v.s. durumlarında kullanmak için önemli bir ekipman. Tamir kitinin içerisinde iplik, yama, yapıştırıcı gibi malzemeler bulunuyor.

UYKU TULUMU: Mevsim şartlarına göre bir tulum tercih etmenizi öneriyoruzJ Genelde kampçıların kullandığı tulumlar Easy Camp’in Orbit 400 modeli ve Marmot’un Sawtooth modelidir.

ŞİŞİRİLEBİLİR MAT: Zemin izolasyonunu sağlamak için gerekli bir çadır takımıdır. En çok tercih edilen mat; Forclaz M200.

MATI ŞİŞİRMEK İÇİN POMPA: Şişirilebilir mat kullananlar için önemli bir donanım.

YASTIK: Çok yer kaplamayan şişirilebilir yastık tercih edilebilir. En çok tercih edilen model aır basıc şişirilebilir yastık

TAMİR KİTİ: Şişirilebilir Matın delinmesi durumunda tamir etmek için gerekli bir donanım.

Etiketler

İsmail Koç

Yönetici, Mühendis Adayı, Girişimci

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı