Faydalı Bilgiler

Günübirlik Gezi Hazırlıkları

Günübirlik Gezi Hazırlıkları

GÜNÜBİRLİK GEZİLER ADINA!

Geceden çık sabahleyin oradasın, sonra tüm gün senin! Ben gezmekten yorulmam diyenler için iyi bir fırsat. Günübirlik geziler özellikle öğrencilik hayatımızda yapabileceğimiz uygun fiyatlı bir etkinlik. Yoğun öğrencilik hayatımızda kısa bir mola, monoton giden hayatımızda boyadığımız bir renk.


Bazılarımız için kendiliğinden gelişirken bazılarımız çoktan arkadaşlarıyla planını yapmıştır. Kayseri için Nevşehir, Niğde, Sivas, Adana en çok tercih edilen şehirler olabilir. Hatta bu şehirlerin yanına Eskişehir, Mersin, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Konya da eklenebilir. Tek yapılması gereken sırt çantanı almak ve yola düşmek! Sırt çantası demişken çantamıza koyabileceğimiz eşyalar sınırlı sayıda. Bu yüzden koyacağımız eşyalar konusunda mantıklı kararlar almamız gerekiyor. 

PEKİ, GÜNÜBİRLİK GEZİLER İÇİN NELERE İHTİYACIMIZ VAR?

1-CÜZDAN

Sanırım kolay kolay unutulmayacak ve birinci maddede olmayı en çok hak eden eşya cüzdandır. İçine koyacağımız kimlik, para, kredi kartı yolculuğun olmazsa olmazı. 


2-TELEFON/ŞARJ ALETİ/POWERBANK/KULAKLIK

Yine bu madde de unutulması zor bir eşyadan bahsediyor. Zira artık telefonsuz bir odadan diğer odaya adım atmıyoruz. Acil bir durumda yakınlarımıza, turla gidiyorsak eğer de turda çalışanlara ulaşmamız için çok önemli. Bir de telefon kamerası, kamerası olmayanlar için iyi bir seçenek olacak. Şarj aleti ise şarjımızın bitmesi durumunda imdadımıza yetişecek.

3-KAMERA

Hepimizin bildiği gibi telefonlarda kamera kullanıyor olsak bile telefon kameraları dijital kameralar kadar güzel ve net çekim yapamıyor. Bir de telefonlarda hafızanın dolması durumu var tabi. Yolculuktan önce telefon, kamera hafızalarınızı silmeyi unutmayın!

2-MENDİL-ISLAK MENDİL

Olası bir durumda üstümüze dökülen yemek, tatlı için gerekli. Unutmuş olsanız bile etrafdan çok kolay temin edebilirsiniz.

3-TERMOS

Aslında bu madde de önemli olan termos değil. İçine koyacağınız içecek. Sabahın erken saatlarinde ya da gece geç vakitlerde yolculuk esnasında termosunuzdaki kahve, çay size eşli edebilir. Hatta termosunuza koyacağınız buz gibi su sıcak yaz günlerinde içinizi ferahlatır!

4-KİTAP

Eğer kitap okumayı seviyorsanız ve yolculukta sıkılıyorsanız kitaplar size yol arkadaşı olacaktır.


İsmail Koç

Yönetici, Mühendis Adayı, Girişimci

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı