Faydalı Bilgiler

Erciyes Üniversitesi’ne Ulaşım | Güncel Bilgiler

Erciyes Üniversitesi'ne nasıl ulaşabilirim?

Erciyes Üniversitesi konum olarak Kayseri’nin Talas ilçesinde bulunmaktadır. Kayseri, Erciyes Üniversitesi’ne Ulaşım açısından birçok imkana sahiptir. Gelin birlikte nereden ve nasıl ulaşacağımızı detaylıca inceleyelim. 

Kayseri’ye ilk defa geldiyseniz burası elbette gözünüze karışık gelecektir. Merak etmeyin bu hissi yaşayan tek siz değilsinizdir. Zaman kaybetmeden ulaşım seçeneklerine bakalım:

 Otobüs: Otogarın içinden hareket eden belediye otobüsleri yaklaşık yarım saatte sizi üniversiteye götürecektir. Hem zaman açısından hem de ulaşım kolaylığı sayesinde genellikle otobüs tercih edilmektedir.

  • Otobüs Numarası: 900

 Taksi: Otogardan üniversiteye daha rahat ve konforlu gitmek isterseniz tabii ki taksi seçeneğini de göz ardı edemeyiz. Fakat ücret açısından biraz maliyetli olabilir.

  • Tavsiye: Otogardan üniversiteye gitmek isterseniz birkaç kişiyle birlikte taksi kullanabilirsiniz tek ücreti aranızda paylaşarak da daha uygun fiyata gidebilirsiniz.
  • Taksi ücreti: ~80 TL

 Tramvay : Otogar ve tramvay durağı arası yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesindedir. Selimiye durağından Cumhuriyet Meydanı yönündeki tramvaya binip Cumhuriyet Meydanında aktarma yaparak Cemil Baba yönündeki tramvaya binmeniz gerekecektir. Aktarma yaptıktan yaklaşık 20 dakika sonra Erciyes Üniversitesi durağında inebilirsiniz. Bu zorlu ve bir o kadarda yorucu yolculuk yaklaşık 1 saat sürmektedir.  

Yol Güzergahı: Otogar→→→→→Selimiye Tramvay Durağı→→→→→Cumhuriyet Meydanı(aktarma)→→→→→Cemil Baba( Talas yönüne giden tramvay)→→→→→Erciyes Üniversitesi 

  • Tavsiye: Tramvay yolculuğu genellikle kış aylarında hava şartlarından dolayı daha uzun sürmektedir. Eğer işiniz acilse, ilk defa Kayseri’ye geldiyseniz ve uzun yolculuk sevmiyorsanız tramvay seçeneği şimdilik pek size göre değildir. 

    Kayseri Erkilet Havalimanı konum olarak Kocasinan ilçesindedir. Ulaşım için özel araç kiralayabilirsiniz veya otobüs, taksi gibi seçenekleri de kullanabilirsiniz. 

 Otobüs: Kayseri Belediyesi ”Havaş’‘ adı verilen belediye otobüsleriyle üniversiteye ve birçok yere hizmet vermektedir. Havaalanından üniversiteye gitmek için sıklıkla tercih edilen bir ulaşım aracıdır. Havaş ile yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmektedir ve otobüs uçağın inişinden 25 dakika sonra hareket etmektedir.

   Genel olarak Erciyes Üniversitesi’ne ulaşım seçenekleri otobüs ve tramvaydır. Otobüs kullanmak isterseniz durak numarasını aşağıdaki linkten aratarak üniversiteye giden seferlere ve otobüsün kaç dakikada geleceğine bakabilirsiniz.

   Kayseri’de tramvay T1 ve T2 hattı olmak üzere iki hattan oluşmaktadır. Konum olarak size en yakın tramvay durağı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. 

  • Tramvay Seferleri ve Hat Güzergahları: Tıklayınız
  • Not: Ulaşım için destek hattı 153‘ü arayabilirsiniz. 
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı