Gezilecek Yerler

Adana’da Gezilecek Yerler | Gezi Rehberi

Adana’da Gezilecek Yerler

Genelde haber kanallarında ismini sıkça duyduğumuz, dizilerin son dönemde ilgisini çeken şehrimiz Adana. Peki ya Adana’da gezilecek yerler nereler? Veya neler yapılır. Adana gezilecek yerler bakımından gerçekten çok zengin bir şehrimiz. Büyük caddeleri, caddeleri dolduran turunç ağaçları ve sokak lezzetleri ile tüm Türkiye’nin dikkatini çekiyor. Adana gerek tarihi güzellikler, gerekse insanin içini ısıtan halkıyla herkesin gittiğinde sevdiği, beğendiği bir şehir olmuştur.

Adana Gezi Rehberi

Adana’ya hemen hemen her gün bir çok hava yolu şirketi tarafından sefer düzenlenmekte. Siz de bulunduğunuz şehirden bir hafta sonu kaçamağı yapmak isterseniz öncelikle Adana Ulaşımı hakkında sitemizden ufak bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Helede ayarlamanızı Adana Portakal Çiçeği Festivali zamanına denk getirirseniz  sizler için çok eğlenceli bir deneyim olacaktır. Adana Gezi Rehberi
  • Taş Köprü

İlk durağımız olan Taş Köprü şehrin simgelerinden bir tanesi. Seyhan nehri üzerinde Roma döneminden kalma bu 2 gözden oluşan köprü tarihi dokularıyla görülmeye değer.
  • Merkez Park

Merkez Park tarihi taş köprüye 15 dakika mesafede olup Adana’da Gezilecek Yerler sıralamasında 2. sırada. Bunun sebebi doğası ve  çeşitli ağaçlardan dolayı kendinizi bambaşka bir yerde bulacak olmanızdır. Bulunduğunuz parkın bir diğer özelliği ise Adana’nın değil Türkiye’nin en büyük parkıdır.
  • Gittiğinizde Sabancı Cami ve Tarihi Taş Köprüyü aynı kareye sığdırarak kesinlikle bir poz alın. 
  • Sabancı Merkez Cami

Bir diğer önemli durağımız ise merkez park içerisinde bulunan Sabancı Merkez Cami. Kendine büyüleyen mimari yapısı ise Türkiye ve Orta Doğu’nun en büyüğü statüsünde. 1998 yılında insanların ibadetine açılan  bu muhteşem cami açık alanları ile beraber 28.000 insanın ibadetlerini gerçekleştirmesine olanak sağlıyor. Adana’ya gittiğinizde listenizde kesinlikler olmalı.

Gezilecek Diğer Yerler

Gezi listenizde olmazsa olmazlardan birisi de Bebekli Kilisedir. Kilisenin üzerinde bulunan Tunç’tan yapılmış olan Meryem heykeli dikkatinizi çekecektir. Sembol yapılardan bir diğeri Ulu Camidir. Mimarisi Selçukluların izlerini yansıtmaktadır. Bursa Ulu cami ile benzerliği gördüğünüzde dikkatinizi çekecektir. Adana’da Gezilecek yerler listemizde Kazancılar Çarşısı da unutulmamalı. Bakır ve Kazan ustalarının hala işçiliklerini devam ettirdiği bu şirin çarşıda bir poz almalısınız. Şehir o kadar planlı ki her caddesi geniş  insan rahat rahat gezebiliyor ve bir kaybolma karıştırma söz konusu değil. Adana Tren Garını da görmeniz sizler için şehrin içinde farklı bir deneyim oluşturacaktır. Mesafesi biraz uzak olasa da aracınız varsa Anavarza Kalesi ve Antik Kentini kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Ceyhan nehri kenarında bulunan Misis Antik Kenti Çukurova’nın en yüksek tepelerinden birine kurulmuştur. Burada Şah Meran Kale ( Yılanlı Kale) Şar Antik Kenti ki Tufanbeyli ilçesi sınırlarında, Aladağ ilçesinde ki Küp Şelaleleri de Adana Gezi Rehberinizde olmazsa olmaz noktalardan birisidir. Adana’da Ne Yenir? diye sorarsanız Nerede Ne Yenir? bölümümüzde bulunan Adananın sokak lezzetlerinin bulunduğu yazımıza bir göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Adana’da yapmadan dönme diyeceğim 4 şey
  • Türkiye ve Orta Doğunun en büyüğü Sabancı Camini fotoğraflamak.
  • Sokak lezzetlerinden Kazım Büfeyi ziyaret etmelisin.
  • Adana’nın portakal lokumu ve kolonyasından hediyelik almalısın.
  • Zamanını ayarlayabilirsen Portakal Çiçeği Festivaline katılmalısın.
Etiketler

İsmail Koç

Yönetici, Mühendis Adayı, Girişimci

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı